Rodzina w Polsce

Ciężko nam się czasem zmierzyć z rzeczywistością w jakiej przyszło nam żyć. Nie do końca zgadzamy się z tym co dzieje się dookoła nas. Chcielibyśmy się zbuntować, ale nie jest łatwo. Spójrzmy na nasze czasy obiektywnie. Nie mamy tak źle. to do czego mamy dostęp nie jest takie złe. Wystarczy tylko pomyśleć z czym i z kim do czynienia miały poprzednie pokolenia. Jeżeli ciężko nam to sobie wyobrazić, to wystarczy sięgnąć po książki. W książkach historycznych jest naprawdę napisane bardzo dużo. Może nie każda opowiada o sprawach autentycznych, ale łatwo sobie wyobrazić, że nawet te fikcyjne rzeczy mogły mieć miejsce. Dla osób lubiących taką tematykę książek polecany jest Pakiet: Stulecie Winnych ze strony taniaksiazka.pl Ałbeny Grabowskiej.

W dawnych czasach

Ałbena Grabowska to jedna z najlepszych autorek ostatnich czasów. To lekarka i matka trójki dzieci, która jak sama przyznaje bez pisania nie wyobraża sobie życia. Polka o bułgarskich korzeniach ma na swoim koncie wiele wspaniałych książek, które cieszą się ogromną popularnością wśród czytelników. Wśród jej dzieł znaleźć można “Notes kulinarny”, “Lot nisko nad ziemią”, “Ostatnia chowa klucz”, “Coraz mniej olśnień”, “Lady M.”,”Tam, gdzie urodził się Orfeusz”. Chyba największą sławę przyniosła jej seria “Stulecie Winnych”, która opowiada o jednej z rodzin, która od wielu lat związana jest z podwarszawskim Brwinowem. Dzieje tej rodziny możemy obserwować na przestrzeni lat. Począwszy od czasów jeszcze sprzed wybuchu I wojny światowej aż do roku 23014. To trzy książki, które znalazły swoje miejsce również na ekranie w postaci serialu emitowanego w telewizji publicznej.

Życie w Polsce

Wszystko zaczyna się od Anny i Marii, które urodziły się przed I wojną światową… Ich mama umiera przy porodzie, a ojciec musi sam poradzić sobie z wychowaniem małych dziewczynek. Do tego musi zmierzyć się z wielką wojenną zawieruchą. W tomie II na świat przychodzą kolejne bliźniaczki – Kasia i Basia, które są córkami Marii. Ich narodziny to druga połowa II wojny światowej. Trzeci tom przypada na okres wielu zmian zachodzących w Polsce. Wojny już nie ma, ale przecież nikt nie zapomina o czasach komuny, PRL-u, stanu wojennego. To również niełatwy moment dla Polski. A jak poradziły sobie z nim Julia i Urszula, które były córkami Basi i także były bliźniaczkami? “Pakiet: Stulecie Winnych” to naprawdę jedna z najlepszych propozycji ostatnich czasów, jaką można znaleźć na rynku czytelniczym. Łatwo sobie wyobrazić, że taka rodzina mogła istnieć naprawdę.

Kawa zdjęcie utworzone przez pvproductions - pl.freepik.com